Zazieleni się w Parku Historii

21 października w Parku Historii we Włodzieninie (woj. opolskie) odbyła się akcja sadzenia zadrzewień śródpolnych w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”, poświęconego roli zadrzewień śródpolnych w ochronie różnorodności biologicznej i łagodzeniu skutków zmian klimatu na terenach rolniczych.Posadzono blisko 180 sadzonek rodzimych gatunków drzew i krzewów, takich jak dzika jabłoń wiśnia ptasia, głóg i tarnina.

Zgodnie z projektem wykonanym przez uczniów technikum architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach, istniejący drzewostan w Parku Historii we Włodzieninie został uzupełniony o cenne gatunki miododajne i owocowe, które posłużą jako baza pożytkowa dla pszczół oraz miejsce żerowania i schronienia dla ptaków, a także teren do prowadzenia zajęć edukacyjnych na temat roli i znaczenia zadrzewień śródpolnych.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach, kadeci z gimnazjum w Głubczycach, Klubu Gaja, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Prudnik, Sejmiku Opolskiego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Głubczycach, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Głubczycach oraz mieszkańcy Włodzienina.

Projekt „Święta Drzewa-wśród pól” dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronaty: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Opolskiego, Wojewoda Opolski. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management Polska, Partnerzy: Troton, Eco Service, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach.

Media o wydarzeniu:

Radio Opole <<<

TVP Opole <<<

dsc_0057dsc_0053dsc_0037dsc_0034dsc_0023dsc_0022dsc_0018dsc_0016dsc_0014dsc_0012

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.