W Nawojowej uczą się tworzyć Questy

2 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej młodzież biorąca udział w projekcie Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól” uczyła się tworzyć Questy, aby już wkrótce stworzyć własną trasę turystyczną po najciekawszych przyrodniczo i kulturowo miejscach w swojej okolicy.

quest_nawojowa (2)Questy to nieoznakowane szlaki turystyczne, po których poruszamy się za pomocą wierszowanych zagadek. Po zajęciach uczestnicy będą tworzyli swój własny quest, który weźmie udział w konkursie Klubu Gaja. Warsztaty poprowadził Grzegorz Gołoś – specjalista z zakresu turystyki, twórca produktów i pakietów turystycznych, szlaków, gier terenowych i questów.

Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z różnymi pojęciami dotyczącymi turystyki oraz obejrzeli przykładowe questy i gry terenowe. Uczyli się także tworzyć rymowane wierszyki, które będą bardzo pomocne przy tworzeniu zagadek, które wykorzystuje się w questach.quest_nawojowa (1)

Warsztaty Quest zostały zorganizowane w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”, który został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

NFOSiGWwfos male

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.