Legendarne gospodarstwo

Klub Gaja odwiedził legendarne gospodarstwo Krameterhof w Austrii. Sepp Holzer, założyciel farmy, „eksperymentował” by poprawić wydajność na swojej farmie, ale w taki sposób by jednocześnie nie naruszyć naturalnej integralności miejsca, w którym powstało gospodarstwo. Sepp Holzer, ze względu na niekonwencjonalne podejście do upraw i hodowli nazywany jest „Rebel Farmer”, można o nim również powiedzieć, że jest „ojcem” permakultury.

Od wielu lat chcieliśmy zobaczyć legendarne gospodarstwo Seppa Holzera w Austrii, gdzie jego twórca zbudował miejsce przyjazne dla natury i produkujące żywność. Wyjazd na codzienny obchód tej niezwykłej farmy połączony z wykładem Josefa Andreasa Holzera syna twórcy permakultury Seppa Holzera był dla nas wielkim przeżyciem, ale i doświadczeniem w jaki sposób, w trudnych, górskich warunkach, tworzyć można miejsca cenne ekologicznie i przynoszące ludziom dochody – podsumował Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja.

Już niedługo na naszej stronie będziecie mogli Państwo przeczytać dłuższą relację o samym gospodarstwie oraz o podstawach permakultury.

Fot. Klub Gaja.

www.krameterhof.at

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.