Zajęcia „Święto Drzewa wśród pól” rozpoczęte

Klub Gaja rozpoczął cykl zajęć edukacyjnych w szkołach biorących udział w programie „Święto Drzewa wśród pól”. Podczas godzinnych prezentacji przedstawiamy znaczenie zadrzewień śródpolnych w zachowaniu bioróżnorodności na terenach rolniczych oraz zapoznajemy uczestników z typowymi gatunkami roślin i zwierząt, które możemy spotkać na miedzach, takich jak zięba, skowronek, kraska czy ropucha. Rogoźnik (1)

Zazwyczaj gdy mówimy o drzewach – myślimy las, a drzewa możemy spotkać w wielu miejscach, takich jak na przykład zadrzewienia śródpolne, przydrożne aleje, doliny rzek i małych cieków wodnych, parki i ogrody. We wszystkich tych miejscach  znajdziemy inne gatunki drzew, a każdy z nich spełnia w przyrodzie swoją rolę. Z każdym z nich są związane inne owady, ptaki, porosty czy grzyby. Zajęcia „Święto drzewa – wśród pól” mówią właśnie o takich drzewach, o których zapominamy na co dzień – mówi Jarosław Kasprzyk edukator Klubu Gaja.Dobrzeń Wielki (9)

Uczniowie dowiedzieli się jakie są główne zagrożenia ekosystemów śródpolnych, związanych zarówno z intensywną gospodarką rolną jak i postępującymi zmianami klimatu. Zajęcia odbyły się w szkołach podstawowych w Strzyżowicach, Rogoźniku, w gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.