Zajęcia dla najmłodszych

Zajęcia warsztatowe “Święto Drzewa wśród pól” to także propozycja dla najmłodszych uczestników. Pierwsze zajęcia odbyły się w szkołach podstawowych i w przedszkolach w województwie śląskim i opolskim, w ramach nowego projektu Klubu Gaja pod tym samym tytułem.

W części teoretycznej dzieci poznały podstawowe informacje na temat drzew i krzewów rosnących na terenach wiejskich, ich pozytywnego wpływu na środowisko i praktycznego zastosowania w rolnictwie. Następnie dzieci poznały różne gatunki zwierząt zamieszkujących zadrzewienia śródpolne – ssaki, ptaki, owady, gady i płazy.

IMG_20160308_133012IMG_20160308_124724IMG_20160308_124702IMG_20160307_133757

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
W części plastycznej dzieci korzystając z drewnianych szablonów przedstawiających zwierzęta występujące na terenach rolniczych np. sarnę, zająca, lisa, kuropatwę tworzyły kolorowe pejzaże pól i zadrzewień śródpolnych.

Szablony przedstawiające naturalnych mieszkańców zadrzewień śródpolnych zostały entuzjastycznie przyjęte przez dzieci i bardzo sprawdziły się w roli plastycznych edukatorów. Powstały wspaniałe plakaty, które trwale uwieczniły zdobytą na warsztatach wiedzę – podkreśliła Miłosława Bożek, edukatorka Klubu Gaja.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.