Wystawa „Święto Drzewa wśród pól” zawitała do Jodłownika

W styczniu 2017 roku interaktywna wystawa edukacyjna Klubu Gaja – „Święto Drzewa wśród pól” odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Jodłowniku w powiecie limanowskim. W otwarciu wystawy brali udział uczniowie z miejscowego Gimnazjum. Podczas prezentacji wystawy Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja przedstawił uczestnikom najważniejsze pożytki ekologiczne i środowiskowe płynące ze zróżnicowanego środowiska rolnego, omówił również kilka charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt żyjący w mozaice łąk, pastwisk, miedz, pól uprawnych i zadrzewień.

Wystawa adresowana jest do różnych grup wiekowych. Jej interaktywne elementy spotkały się zwłaszcza z zainteresowaniem najmłodszych. Wśród starszych odbiorców powodzeniem cieszyły się przepisy kulinarne z wykorzystaniem dziko rosnących roślin jadalnych których jeszcze dosyć sporo można znaleźć na polach i lasach okalających Jodłownik.

Interaktywna wystawa edukacyjna „Święto Drzewa – wśród pól” podczas której dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz młodzież gimnazjalna wysłuchały wiersza Czesława Miłosza „Do leszczyny”, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wiersz „Do leszczyny” wyjątkowo dobrze zabrzmiał w miejscu wystawy – Bibliotece Publicznej. Przedszkolakom odwiedzającym wystawę szczególnie spodobały się jej interaktywne elementy które porównały do „koła fortuny” – mówi Dorota Tańcula, kierownik Biblioteki Publicznej w Jodłowniku.

Wystawa była prezentowana w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.