II Dzień Zrównoważonego Piękna w Polsce – fryzjerzy będą zbierali na drzewa

Według ekologów w ciągu minuty znika las o powierzchni 36 boisk piłkarskich. Czy na pewno nic nie da się z tym zrobić? Możemy zacząć od zadbania o przestrzeń wokół nas i sami zasadzić drzewa. Fryzjerzy współpracujący z włoską marką kosmetyków profesjonalnych Davines w lutym zbiorą pieniądze na zakup sadzonek. Drugim krokiem będzie zasadzenie drzew. Przedsięwzięcie jest realizowane przy współpracy z Klubem Gaja.

Dzień Zrównoważonego Piękna 2016. Fot. Klub Gaja.Drzewa są ważne i potrzebne. Produkują tak ważny dla nas tlen. Tlen, bez którego życie na Ziemi nie jest w stanie przetrwać. Niby to oczywiste, a jednak nieustannie dowiadujemy się o kolejnych zniszczeniach lasów – zauważa Marek Graniszewski, przedstawiciel Davines w Polsce. – Postanowiliśmy mieć swój wkład w ratowanie drzew, a przy okazji popularyzować proekologiczne postawy – dodaje.

Stąd pomysł na organizację wydarzenia – Dzień Zrównoważonego Piękna. Akcja odbędzie się w sobotę 4 lutego 2017 r. w salonach fryzjerskich współpracujących z Davines. Tego dnia, klienci salonów będą mogli wrzucić do puszki dowolny datek. Dodatkowo, każdy salon będzie mógł wesprzeć akcję indywidualnie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sadzonek.

Dzień Zrównoważonego Piękna Davines 2017.Dzień Zrównoważonego Piękna organizujemy już po raz drugi. Pierwszy spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem naszej społeczności. Udało się nam zebrać fundusze na zakup w sumie 900 sadzonek. Zasadziliśmy je razem z fryzjerami w Beskidach. Zdecydowaliśmy się na odmiany, które dobrze się przyjęły w tym regionie, a przy okazji ich owocami mogły się pożywić zwierzętabyły to jabłonie, śliwy, głogi i tarniny – podsumowuje Marek Graniszewski.

Akcja będzie miała swój finał pod koniec kwietnia 2017. kiedy to – podobnie jak w zeszłym roku – fryzjerzy zasadzą drzewa. Wydarzenie wspiera Klub Gaja, organizacja pozarządowa, która podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt.

Dzień Zrównoważonego Piękna jest autorską inicjatywą włoskiej firmy Davines, producenta kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Na świecie odbywa się on pod nazwą Sustainable Beauty Day i jest od lat organizowany we Włoszech, Francji, w Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Fundusze zebrane w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech czy na Madagaskarze, i w Polsce – w Beskidach.

Davines częścią swojej strategii uczynił misję dbania o środowisko. Jednym z przykładów jej realizacji jest m.in. fakt, że każdego roku Davines sadzi drzewa na powierzchni równej 350 boiskom piłkarskim, korzysta z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, wspiera bioróżnorodność życia na Ziemi.

Więcej informacji:

www.swietodrzewa.pl
www.klubgaja.pl