Drzewo Roku – ostatnie dni głosowania

Jeszcze tylko do końca czerwca można oddawać głosy na swojego faworyta w konkursie Drzewo Roku 2017 Klubu Gaja. Zapraszamy na stronę www.drzeworoku.pl  gdzie można zobaczyć zdjęcia finalistów i poznać ich historie. Które drzewo w tym roku zwycięży zależy wyłącznie od Was!

6W finałowej 16. drzew rywalizujących o ten zaszczytny tytuł znalazło się 8 dębów, 2 lipy, platan, topola, kasztany jadalne, grusza, dąb spleciony z sosną oraz egzotyczna palma. W chwili obecnej w plebiscycie prowadzi Feniks Kanaryjski z Gliwic, za nim – Dębolandia z Nadleśnictwa Szczytno. Na 3. miejscu plasuje się Dąb Kazimierz Wielki z Bąkowa. To z drzew, które uzyska największe poparcie internautów zdobędzie tytuł Drzewo Roku 2017 oraz będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku w lutym 2018 r.

Możesz zagłosować tylko jeden raz z danego adresu e-maila na  www.drzeworoku.pl

Zapraszamy również do odwiedzania Drzew Roku podczas wakacyjnych podróży. Pomoże Wam w tym aplikacja mobilna „Drzewa z klimatem” Klubu Gaja, którą można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play, App Store i Windows Store.

Konkurs Drzewo Roku promuje postawy szacunku dla przyrody i wskazuje na drzewa jako integralne elementy naszego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. Ambasadorami konkursu są podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, reżyser Kazimierz Kutz oraz językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim prof. Jan Miodek. Jeżeli podoba Ci się idea konkursu Drzewo Roku i chcesz aby odbywały się jego kolejne edycje możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na organizację konkursu  na stronie >>>>> http://swietodrzewa.pl/?page_id=3568

Więcej informacji:

www.swietodrzewa.pl
www.drzeworoku.pl

Na zdjęciu: Dąb Józef z Wiśniowej – Europejskie Drzewo Roku 2017. Fot. Klub Gaja/Rafał Godek

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Dodaj link do ulubionych. Komentowanie zostało zablokowane, ale możesz dodać trackback: Trackback URL.