Przedłużony termin konkursu „Dzikie poznajemy i … jemy”

Smaki lata i jesieni, nawet wiosny ukryte w przetworach z dzikich roślin jadalnych, gdy za oknami zima? Tak! Klub Gaja zachęca do gotowania. Prześlij przepis z roślin jadalnych dziko rosnących i wygraj kurs etnobotaniczny. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu „Dzikie poznajemy i … jemy” został przedłużony do 5. grudnia 2016 r.

Konfitury. Fot. pixabay.comPlacuszki, konfitury, soki, bułeczki z marmoladą, naleśniki z … dziką różą, brzozą czy głogiem inspirują do własnych eksperymentów kulinarnych. Dzikie rośliny jadalne są ciekawą alternatywą dla tradycyjnie sprawdzonych: czereśni, śliwek czy jabłek. Kwiaty bzu czarnego, orzeszki buka czy owoce derenia jadalnego są wykorzystywane do przygotowywania ciekawych potraw i napojów. Czekamy na Wasze propozycje – mówi Jolanta Migdał z Klubu Gaja.

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy terenów wiejskich – gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z woj. śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i opolskiego, różne podmioty ( m.in. placówki oświatowe, samorządy, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, instytucje, firmy, osoby prywatne).

Nagrodą główną w konkursie jest udział w kursie etonbotaniki. Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe z dziedziny objętej tematem konkursu. Dodatkowo laureaci otrzymają egzemplarze broszury „Dzikie poznajemy i…jemy” z wydrukowanymi przepisami kulinarnymi laureatów.

Więcej o konkursie na: https://wsrodpol.swietodrzewa.pl/konkursy/

Wypełnione formularze wraz z załącznikami prosimy odesłać na adres e-mail: wsrodpol@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice (najlepiej nagrane na płytę CD).

Formularz zgłoszeniowy do konkursu >>>>>
Regulamin konkursu >>>>>   

Konkurs „Dzikie poznajemy i…jemy” organizowany jest w ramach projektu „Święto Drzewa – wśród pól” Klubu Gaja, który został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zobaczcie nasz album na facebooku z warsztatów etnobotanicznych prowadzonych przez Karola Szudraka >>>>

Więcej informacji:
www.wsrodpol.swietodrzewa.pl
www.klubgaja.pl
Dofinansowanie:

NFOŚiGWWFOŚiGW